Київ, вул. Льва Толстого, 6, 4 - й поверх, офіс 401

Новини

pdf
18 Червня 2020

Як перетнути кордон до України з 18.06.2020р


Розуміючи, що з’явилось дуже багато правдивої і не дуже інформації, дозвольте поділитись з вами підтвердженими з відповідними державними органами практикою щодо перетину кордону. 
1. Згідно даних від Державної прикордонної служби в’їжджати в Україну можуть громадяни всіх країн. Тобто обмеження щодо наявності посвідок на тимчасове або постійне проживання знято. 
2. З’явився поділ на умовно зелену та червону зону. Списки країн та поділ оновлюються кожні три дні. Актуальні списки можна перевіряти на офіційному сайті МОЗ.
3. Приїжджаючі з зеленої зони можуть не проходить 14 денну обсервацію. Приїжджаючі з червоної зони – обов’язкова обсервація на 14 календарних днів. 
4. Якщо іноземець в’їжджає з зеленої зони, але транзитом через червону, вважається, що в’їжджає з зеленої зони і не потребує 14-денної обсервації. 
5. Якщо український громадянин приїжджає з-за кордону, дотримується тих самих умов. Червона зона – самоізоляція на 14 днів, якщо зелена – можна відразу гуляти по українських вулицях. 
6. Обов’язкова умова перетину кордону – наявність страхового полісу, який покриває 14 денну обсервацію та лікування COVID-19. Не обов’язково мати паперову версію полісу, є практика пропуску кордону за наявності електронної версії. Додатково МОЗ має затвердить форму полісу. Як тільки вийде шаблон чи бланк – відразу додатково повідомим. 
7. Якщо іноземець в’їжджає в Україну, проте їде транзитом до іншої країни – можна не дотримуватись карантину, навіть якщо в’їжджає з червоної зони. 
8. Якщо іноземець заїхав в Україну з червоної зони, та не порушує правила самоізоляції, або виїжджає з України раніше 14 днів, або будь-яким іншим способом порушує додаткові правила, що були введенні з короновірусом, він буде притягнутий до адміністративної відповідальності шляхом складання протоколу, та накладення штрафу від 17,000 до 34,000 грн. 
9. Проходження тестів на наявність COVID-19 в аеропорту поки не доступно. Наявність результатів з інших країн теж не дасть жодних переваг при проходженні кордону. Наприклад, якщо іноземець в’їжджає з червоної зони, проте має з собою негативний результат тесту на COVID-19, все одно доведеться встановити додаток ДІЯ ВДОМА та пройти 14 денну обсервацію.

 
Якщо з’явились додаткові запитання – будь ласка, звертайтесь. Будемо разом шукати відповіді! 


Гарного дня та бережіть себе!
З повагою,
Ваша команда АБЕА