Київ, вул. Льва Толстого, 6, 4 - й поверх, офіс 401

Новини

pdf
10 Вересня 2020

Культурні відмінності в бізнес етикеті

Якщо Ви вирушаєте у відрядження в Україну, зважилися на переїзд, хочете зробити тут кар'єру, побудувати бізнес, корисним буде ознайомитися з особливостями ділового етикету нашої країни.

 

Адже всі знають, що справити хороше враження та заручитися підтримкою нового партнера, при першому знайомстві, - це вже половина шляху до успіху.

 

 

Ось лише деякі рекомендації і поради, які можуть допомогти Вам належним чином взаємодіяти і встановити ділові відносини з Вашими українськими колегами:


• Ділові стосунки часто будуються прямо за обіднім столом, це може допомогти налагодити взаємини. Українці дуже гостинні, так що не дивуйтеся, якщо отримаєте запрошення на ділову зустріч з застіллям прямо в будинок Вашої колеги.

 


• За обідом з українськими колегами намагайтеся брати участь в тостах. Господар каже тост першим. Від Вас також чекатимуть відповідного слова.


• В Україні вітаються традиційні гендерні відносини. Чоловіки доглядають за жінками, відкривають їм двері, наливають їм напої і т.п.

 


• Деякі українці дуже забобонні. Рукостискання через поріг або передача чогось через поріг, вважаються поганою прикметою.


• При першій зустрічі звертаючись до свого українського колеги використовуйте приставку «Пан» або «Пані», він / вона приємно здивується.


• Українці дуже щирі і завжди дружньо розташовані до людей. Вони люблять поговорити при цьому експресивно жестикулюючи. Така особливість часто має іноземців до українців, адже вони до всіх ставляться, як до братів.

 


• Під час ділової зустрічі дозвольте переключити тему бесіди з ділової на особисту, так як українці люблять будувати бізнес зі знайомими.

У різних країнах - різні традиції і погляди на життя, але не дивлячись на це, головні принципи зберігаються незмінними - повагу не тільки до Вашого ділового партнера, а й до його часу, повагу його права на особисте життя і підтримка певної дистанції при діловому спілкуванні. І дуже важливо - поважайте культуру і історію цієї країни!