Київ, вул. Льва Толстого, 6, 4 - й поверх, офіс 401

Новини

pdf
11 Вересня 2019

Іноземці. Автомобілі. І українські дороги

  Так трапляється, що громадяни інших держав іноді приїжджають в Україну на машині. Або ж, живучи в Україні певний час, купують / орендують автомобіль.
  Якщо ж стан доріг і ціни на паливо їх все ж не злякали, то виникає питання про право на керування транспортним засобом. Іншими словами, чи дійсні іноземні права на території України.
Закон ділить водіїв-іноземців на дві категорії:тих,що тимчасово проживають або перебувають на території України, і тих, які прибули в Україну для постійного проживання. Давайте розбиратися.
  Іноземці, які тимчасово прибули, це особи, громадяни інших країн, які знаходяться на території нашої країни 90 днів з 180 по візовому або безвізового режиму. Залежно від країни громадянства, не країни в'їзду - це важливо!
  Іноземці, які тимчасово проживають - це ті громадяни, які отримали посвідку на тимчасове проживання на підставі одного з 13 можливих варіантів, серед них працевлаштування, возз'єднання сім'ї, навчання, волонтерство та інше.
  І ті, і інші згідно із загальним українським законодавством мають право керувати транспортним засобом, маючи посвідчення водія іншої держави. Це правило має одне важливе доповнення. Діє воно тільки в разі, якщо саме посвідчення містить ім'я іноземця латиницею (як основна мова посвідчення, або продубльоване). В такому випадку, дане посвідчення не підлягає заміні на український еквівалент.
  Це не забороняє вищевказаних категорій іноземців отримати нове посвідчення в Україні. Пройшовши медкомісію, автошколу і здавши теоретичну і практичну частину іспиту. Забігаючи на перед - іспит можна здавати на декількох мовах - українською, російською, англійською, французькою та італійською.
  Також, невелика ремарка для цієї ж категорії іноземців - обмін посвідчення водія на українське, заміна або видача з причини втрати, крадіжки, стихійного лиха, не передбачена.
  Друга категорія іноземців - це ті, що прибули в Україну для постійного проживання, які отримали відповідний документ - посвідку постійне на проживання або коротко ППП. Посвідчення таких осіб будуть дійсні в Україні рівно 60 днів з моменту отримання самої посвідки. Після чого, іноземне посвідчення необхідно замінити. Звичайно, після проходження медкомісії та успішної здачі іспиту.
  Ми ж всією командою АБЕА бажаємо і тим, і іншим приємних поїздок, менше перевірок і, не доведи господь, аварій. Як кажуть в Україні - ні цвяха ні жезла!

 

Світлана Можарівська
Керівник юридичного департаменту