Київ, вул. Льва Толстого, 6, 4 - й поверх, офіс 401

Новини

pdf
05 Травня 2020

Ринок землі для іноземців в Україні

У ніч на 31 березня 2020 року було прийнято законопроект № 2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Цей законопроект довго був на обговоренні не тільки в уряді, але і в суспільстві, так як несе в собі резонансне питання щодо продажу землі. Що ж саме змінитися після вступу цього закону в силу?


Для громадян України ситуація на ринку землі буде досить прозорою: покупка в безготівковій формі, не більше 100га в «одні руки», державна і комунальна земля сільськогосподарського призначення не буде продаватися, у орендарів буде пріоритетне правил на придбання орендованої землі.


А що робити іноземцям, які жадають купити землю?


Допуск іноземців до купівлі землі на території України буде можливий тільки після прийняття відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі. Такий референдум планують провести до кінця 2020 року. З огляду на, кількість іноземців, які орендують зараз землі і успішно їх обробляю, бажаючих придбати землю у власність буде багато. Так само іноземні інвестиції допоможуть стабілізувати економіку.
Без обмежень теж не обійшлося.


• Іноземним громадянам забороняється покупка земельних ділянок в 50-км зоні від державного кордону України, незалежно від рішення референдуму.
• Юридичним особам, учасниками яких є громадяни держави-агресора, фізичним особам, щодо яких застосовані санкції, забороняється купувати землю навіть за умови проведення референдуму.

 

На даний момент передбачити дату проведення референдуму і його підсумки складно. Але ми будемо тримати Вас в курсі всіх змін.