Київ, вул. Льва Толстого, 6, 4 - й поверх, офіс 401

Новини

pdf
11 Листопада 2019

Регулювання діяльності агенств нерухомості

  Пошук житла для оренди, покупка квартири, будинки і т.д - все це так само нашому житті супроводжуються спільним знаменником ріелторів. Ріелтор часто є посередником між продавцем (або орендодавцем) нерухомості та покупцем (орендарем) нерухомості.


  Чому ж ми не довіряємо або побоюємося цих людей, які в своїй основі, повинні полегшити нашу долю? Все тому, що ріелторська діяльність не ліцензується і взагалі не регулюється профільної правовою базою в Україні. Клієнтам часом доводиться виплачувати необґрунтовано високі відсотки комісійних. Іноді навіть у валюті, і ніде ці відсотки не зафіксовані. У кожному регіоні нашої країни ці комісійні будуть різні. Крім того, замовники не захищені від некваліфікованих послуг дилетантів, шарлатанів і, надалі, проблем після оформлення угод.

Рішенням цієї проблеми може служити дуже прості дії -ріелторам необхідно пройти спеціальне навчання і отримати ліцензію. Дана система ліцензування працює в таких країнах на США, Канада, Німеччина, Франція ще з 70хх років.

  Звичайно наша країна теж не пасла задніх у цьому питанні. Перші спроби ввести в силу закон про ріелторську діяльність були в 1999 році. І ще пару спроб в 2003 і 2007 роках. Але всі вони не увінчалися успіхом. Проведення сертифікації та створення Всеукраїнських реєстрів сертифікованих ріелторів і підприємств, на яких працюють сертифіковані фахівці частково підтримується державними органами, інша ж частина непохитно протистоїть цим змінам. Зовсім недавно, питання про правовий регулювання ріелторських послуг знову піднявся на перші позиції в списку наших законотворців.

   Що саме планують закріпити в законі?

1. Отримати реєстр сертифікованих ріелторів і підприємств, на яких вони працюють.
2. Забезпечити прозорість ринку нерухомості.
3. Легалізувати тіньові доходи, зменшити кількість "чорних" маклерів.
4. Забезпечити професійний рівень ріелторів і захистити клієнтів.
5. Полегшити контроль з боку державних структур.
6. Забезпечити регулярне підвищення кваліфікації ріелторів.
7. Регулювати професійне середовище, впливати на якість надання послуг
ріелторськими фірмами.

 

  А поки цей процес тільки на стадії розробки, щоб уникнути неприємних наслідків роботи з некваліфікованими ріелторами, рекомендуємо звертатися в АБЕА. Ми, вже 15 років працюємо тільки з перевіреними агентствами з нерухомості і зробимо пошук житла легким і приємним процесом для Вас.