Київ, вул. Льва Толстого, 6, 4 - й поверх, офіс 401

Новини

pdf
29 Жовтня 2020

Міграційні документи для сім'ї експата

Переїзд в іншу країну - це завжди нові зустрічі, нові емоції і знайомства. А у випадку, коли іноземець приїжджає з сім’єю - ще більш клопоту та хвилювань.
Які підводні камені існують при отриманні міграційних документів для сім'ї експата?
Перший документ, який повинен бути у чоловіка / дружини експата для підтвердження родинних зв'язків ¬– це Свідоцтво про шлюб. Потрібно звертати увагу на те, що Міграційна Служба не має зразків свідоцтв усіх країн і не знає, як виглядає Свідоцтво про шлюб в інших країнах. Тому, попередньо необхідно отримати переклад документа, щоб визначити, чи підходить він на подачу до Міграційної служби. Якщо все в порядку – нотаріально засвідчуємо переклад документа.
При ознайомленні з документами та підготовці їх для подачі до Міграційної служби обов’язково звертаємо увагу на те, щоб:
- Чітко було вказано, які прізвища матимуть чоловік / дружина після укладення шлюбу;
- Імена і прізвища подружжя були прописані повністю (особливо імена і прізвища, що складаються з декількох частин);
- Прізвище після шлюбу відповідало зазначеному в чинному паспорті (паспорт має бути змінений за необхідності).
Не слід забувати і про документи дитини. Деталі, які варто перевірити, загалом такі ж - кореляція імен в Свідоцтві та паспортних документах.
Лише отримання документів, які відповідають зразкам Міграційної служби, дає можливість отримати Посвідку на тимчасове проживання.
Останнє, але не менш важливе - документи, видані іншою країною, в контексті вищезазначених Свідоцтв про народження чи шлюб, повинні бути легалізовані для використання в Україні. Отже, легалізація свідоцтва про народження чи Свідоцтва про шлюб – один із етап отримання Посвідки на тимчасове чи Посвідки на постійне проживання.
Як відомо, є два види легалізацій:
- Консульська легалізація;
- Апостиль.
Консульська легалізація - це підтвердження  справжності (достовірності) документа,  декількома державними органами країни видачі документа. Фінальний етап – це засвідчення в Посольстві країни, в якій ці документи будуть використовуватися. У нашому випадку – в легалізація документів в  українському посольстві. Консульська легалізація займає від 2 тижнів.
Апостиль є спрощеною процедурою Консульської легалізації, і вимагає тільки одного уніфікованого штампа. Але лише визначений список країн можуть скористатися спрощеною процедурою апостилізації. Апостиль проставити набагато простіше і швидше, займає від 2 до 5 днів.
Не слід занепадати духом та лякатися складнощів отримання міграційних документів в Україні.  Юристи, які постійно займаються отриманням міграційних документів, достовірно знають, на що звертати увагу в документах іноземця, як виправити проблемні моменти, які документи подати додатково і багато інших нюансів. В Україні отримати документи нескладно, головне - чітко слідувати порядку та дотримуватися інструкцій. Разом з досвідченою командою підтримки переїзд до України буде захоплюючою пригодою та сповнений лише приємних клопотів!