Київ, вул. Льва Толстого, 6, 4 - й поверх, офіс 401

Новини

pdf
26 Листопада 2020

Електронна віза, хто і як її може отримати

Для тих, хто ніколи не був в Україні, але  найближчим часом планує її відвідати, з 2019 року відкрилася неймовірна можливість  - отримати візу, не виходячи з дому. 

Для багатьох іноземців зустріч з Україною починається саме з отримання візи. Це перше враження має бути позитивним, і для цього Україною реалізується новий проект під назвою «електронна віза».


Електронна візова система (e-Віза) являє собою метод подачі заяви на отримання візи з будь-якої точки світу.


З 1 листопада 2020 року процедура оформлення стала ще простішою, а візовий збір зменшився від 85 доларів США до 20 доларів США для одноразової візи. Також нововеденням є можливість оформлення візи для двократної поїздки. Міністерство закордонних справ України розробило максимально спрощений процес отримання електронної візи, який в свою чергу дозволить здійснювати ефективний міграційний контроль.


Основними перевагами електронної візи є:


• дистанційне подання документів у зручний час;
• отримання візи без відвідування консульської організації;
• можливість відстежувати онлайн стан оформлення візи;
• постійна інформаційна підтримка заявників evisa@mfa.gov.ua;
• час оформлення (в терміновому порядку - 1 день; в звичайному порядку - 3 дні);
• вартість (одноразова - 20 дол. США; двухкратная- 30 дол. США).


е-Візи доступні для громадян таких країн:
Австралія, Антигуа і Барбуда, Багамські Острови, Барбадос, Бахрейн, Болівія, Бутан, Вануату, Гаїті, Гватемала, Гондурас, Гренада, Домініка, Домінікана, Індонезія, Камбоджа, Катар, Коста-Ріка, Кувейт, Лаос, Маврикій, Малайзія, Мальдіви Мексика, Мікронезія, М'янма, Непал, Нікарагуа, Нова Зеландія, Оман, Палау, Перу, Сальвадор, Самоа, Саудівська Аравія, Сейшельські Острови, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Люсія, Сінгапур, Сурінам, Таїланд, Тимор-Лешті, Тринідад і Тобаго, Тувалу, Фіджі, Ямайка.


Е-Віза типу С видається для поїздок в Україну з діловою, приватної, туристичною метою, а також з метою лікування, діяльності у сфері культури, науки, освіти, спорту, з метою виконання службових обов'язків іноземним кореспондентом або представником іноземного засобу масової інформації.


Для оформлення електронної візи необхідно зробити кілька простих кроків: зареєструватися на сайті Міністерства іноземний справ України; заповнити анкету; завантажити необхідні документи; сплатити консульський збір і отримати електронну візу.


Електронна віза надає можливість перебування на території України на термін до 30 днів. Подавати документи на електронну візу слід як мінімум за 10 днів до безпосередньої поїздки.


Мандрівники отримують електронну візу по email. Ми рекомендуємо роздрукувати отриману електронну візу і мати її при собі по прибуттю в країну і протягом всього перебування в Україні.


Просто цікавий факт зі статистичних зведень: Найменшому апліканта на отримання електронної візи в Україну було всього 2 місяці. Найстарішому ж - 96 років.

 

Маєте запитання? Ми завжди готові на них відповісти.


Подорожуйте безпечно!

 

 

Молодший юрист АБЕА
Анастасія Марченко